MENÜ

Spigen Legato Arc Neckband R72E Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Spigen Legato Arc Neckband R72E Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Oyunalsat İncelemeleri Bluetooth Kulaklık Spigen Legato Arc Neckbankd R73E ile başlıyor. Ürünleri sizler için incelemeye devam ediyoruz.

Spigen’in devamlı yaptığı mailinglere ikinci defa kayıtsız kalamadık ve Spigen Legato Arc Neckband R72E isimli ürünü dünya üzerinde bulabileceğimiz en uygun ve indirimli fiyata aldık. Evet ciddiyim tüm interneti araştırmama hatta ikinci el alışveriş portallarına bakmama rağmen Spigen Türkiye’deki indirimli fiyattan daha ucuzunu bulamadık. Biz de bu fırsattan istifade hemen bir inceleme yapıp, siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istedik. Hadi vakit kaybetmeden incelememize başlayalım.

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blogSpigen Legato Arc Neckband R72E Özellikleri:

QUALCOMM APTX HD güçlü ses ve ses kalitesi sağlayan sesli arama özelliğine sahip isteğe bağlı olarak en iyi sesi sunan HD Dinamik ses kalitesi ile değiştirilebilir 3 Adımlı EQ özellikli 14 Phi alıcısı ile donatılmıştır.

Spigen Legato Arc Neckband R72E son derece hafiftir ve boynunuza rahatça sığacak şekilde tasarlanmıştır. Kulaklığı hissetmeyeceksiniz bile.

Bir ses komutuyla günlük hayatınız için mükemmel bir Bluetooth ses arkadaşıdır. 5 dakikalık şarj ile, yaklaşık 1 saat müzik dinleme süresi ve 2 saatlik tam şarj ile 10 saat boyunca müzik dinleme ve konuşma süresi verecektir.

Spigen Legato Arc ultra dinamik güçlü ses.

14mm dinamik sürücü düşük frkansların senzgin oynatılmasına olanak tanıyan ünitede teslim edilen ses kaybını en aza indirir. Alçak sesin yansımasına özenle ifade eder ve bas sesiyle müzik dinlerrken vuguladığınız mekan hissini hissedebilirsiniz.

Müzik türüne göre değişen ekolayzır ses modunu ses uzmanı tarafından doğrudan ayarlanan üç ekolayzır modunda dinlediğiniz müzik türüne göre değiştirin. Güç düğmesine 2 defa basmak, ses modunu değiştirir.

36 Gram ağırlığında ergonomik tasarımı sayesinde rahatsızlık vermeden kullanabilirsiniz.

Otomatik geri çekme teknolojisi ile kulaklığı kullandıktan sonra kabloları düzenlemeyi kolaylaştırır. (10.000 Kablolu güenirlik testini geçmiştir.)

Esneyebilen kaliteli malzemeden yapılmış, boyun bandları konforlu ve mükemmel dayanıklılığı ile uzun süre kullanım sunar.

Aktif 2 cihaz bağlantısı sayesinde aynı anda 2 cihazı birbirine bağlayabilirsiniz ve cihazı her değiştirdiğinizde eşeleştirmek zorunda kalmadan kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Spigen Legato Arc Neckband R72E Ölçüleri : 

 • Genişlik : 168 mm
 • Uzunluk : 155 mm
 • Yükseklik : 16,5 mm
 • Ağırlık : 36 Gram
 • Renk : Siyah
 • Versiyon : Bluetooth 4.1 (HSP / HFP / A2DP / AVRCP)

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

Oyunalsat.net İnceleme Sonuçları:

Ses Kalitesi

3 farklı ekolayzır modu ile aslında ses konusunda iddialı olduğunu belirten ürünün ses kalitesi Apple Music,  Spotifty ve YouTube ile yaptığımız testlerde ses kalitesini maalesef biraz daha geliştirilebilir olduğunu düşünüyoruz. Her ne kadar bluetooth kulaklık olduğunu bilsek de ses kalitesinin bir perde daha iyi olabileceğini düşünüyoruz. Özellikle cihazı açarken çıkan polifonik melodi kıvamlı batarya durumunu söyleyen anons zinciri ses konusunda sizi korkutuyor. Fakat ürünün hakkını yememek lazım dışarıda yangın çıksa farkında olmayacağınız şekilde dışarıdan gelen sesleri engelleyen bir kulaklık olduğunu belirtmemiz gerek.

İlginizi Çekebilir:  Call of Duty Advanced Warfare İncelemesi

Spigen-Legato-Arc-Neckband-R72E-incelemesi-oyunalsat-7Ekolayzır Seçenekleri

3 farklı ekolayzır modunun biraz daha geliştirilebilir olduğuna inanıyoruz. 2 mod birbiri ile çok benzeşiyor, bass modu ise biraz cızırtı yapıyor.

Uyarı Tonları

Nazik bir BMW marka arabaların kemer uyarı tonunu ansıtan “DIT” sesi size uyarmak için kullanılıyor. Özellikle kulaklığın ses seviyesinin son iki çubuğunda size uyarı vererek kulaklarınızda oluşabilecek olası işitme kayıplarının önüne geçilmesi, düşünceli bir özellik olmuş.

Kontrol Tuşları

Kontrolleri anlamak için mutlaka kullanım kılavuzuna bakmanız gerekli aksi takdirde Apple kulaklıklarında olduğu gibi 3 kere bas geri, 2 kere bas ileri ve 1 kere bas durdur yok. Bir adet ses tuşu ve bir adet fonksiyon tuşu bulunuyor. Buna göre çalma tuşuna iki kere basarsanız ekolayzırlar arasında geçiş yapıyor. Bunun dışında ses açma tuşu yukarı ve aşağı kayabilecek şekilde kızaklı yapılmış. Ses açmak için bir tık ileri yapıp bırakıyorsunuz, kısmak için bir tık aşağı yapıp bırakıyorsunuz. Gelelim şarkı değiştirmeye bunun için ise (+) tarafa çekili tutuyorsunuz, şarkıyı tekrarlamak için (-) tarafa kaydırıp beklemeniz gerekiyor. Bu kısım kullanma kılavuzu okunmadan asla bulunamayacak bir durum olmasına rağmen kullanma kılavuzu maalesef Türkçe dilini içermiyor. Biz de bu yüzden size uzun uzun ürünün nasıl kullanacağını da anlatmaya çalışıyoruz.

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

Yo Yo Mekanizması (Geri sarılabilen kulaklıklar)

Bu ürünün en dikkat çeken özelliklerinden biri de kulaklıkların geri sarılabilir olması. Böylelikle kulaklığınızı kullanmazken ortalık yerde kulaklıkların kablolarının zarar görme ihtimalinden kurtulmuş olacaksınız. Kulaklıkları geri sarmak için tek yapmanız gereken makarayı sonuna kadar çekmek, ardından kulaklıklar kendileri için hazırlanmış yuvaya girerek çok şık bir görüntü oluşturacaktır.

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

Ağırlık

Ağırlık konusunda reklamlarında dedikleri gibi “Kuşe kadar hafif” demek ürüne haksızlık olmayacaktır. Boynunuzda varlığı ile yokluğu bir diyebiliriz. Fakat bizim gibi metrobüs ile seyahat eden kişiler için ön bölüme küçük bir mıknatıs mekanizması koyarak ürünün daha güvende durması sağlanabilirdi. İnsan yine de kalabalıklarda boynundan yere düşer mi diye düşünmüyor değil. Üründe herhangi bir kilit mekanizması bulunmaması bizim için kısmen olumsuz bir özellik olmuş.

 Spigen-Legato-Arc-Neckband-R72E-incelemesi-oyunalsat-5

 Çağrı Kalitesi

Telefonla konuşurken herhangi bir ses kaybı ya da bağlantı kopması yaşamadık. Özellikle bluetooth mesafesi konusunda ürünün başarısı bir hayli yüksek. Ev içerisinde nerede olursanız olun bağlantı kopması yaşanmıyor.

Cihazla Bluetooth Eşleşmesi

Normal şartlarda bluetooth hoparlörleri telefonunuzun bluetooth ayarlarına girdikten sonra eşleştirilecek cihazı seçerek yaparsınız fakat Legato’da durum neredeyse tam tersi. Cihazın üzerinde bulunan açma kapama tuşuna 3 saniye basılı tuttuktan sonra açılan cihaz önce bataryanızın ne durumda olduğunu ardından ise bağlanıldı anlamına gelen “Connected” kelimesini söyleyerek akıllı cihazınıza bağlanıyor.

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

Şıklık

Samsung Level serisi ile iyiden iyiye giren bluetooth kulaklık formları Legato ile şıklık konusunda ilerlemeye devam ediyor. Kulaklıkların görüntüsü, tuş yerleşimi ve özellikle geri sarılabilir olan kulaklıklar çok hoş olmasına rağmen ürünü elinize aldığınızda “tokluk” hissini tam anlamıyla alamıyorsunuz. Ürünü ağırlaştıracak olduğunu bilsek de malzemenin kalitesinin biraz daha arttırılabilir olduğunu düşünüyoruz.

Metal Dedektörleri

Günümüzde bazı istisnalar hariç tüm avm girişlerinde metal dedektörleri yer almaktadır. Anahtarınıza kadar her şeyinizi çıkartmanız istenen dedektörlerde Trump AVM, Akasya AVM ve Cevahir AVM’de ettiğimiz testler sonucunda dedektörlerde sinyal vermediğini sevinerek belirtmek isteriz. Özellikle iki telefon ve ev anahtarınızı dedektöre bırakırken bir de kulaklığı çıkartmak acelesi olanlar için büyük dezavantaj oluşturabilirdi.

Batarya / Şarj Süresi

Şarj konusunda epey uzunca bir süre ürünü test etme imkanı bulduğumuz için burada sizinle tüm verileri paylaşacağız. Cihaz 2 saate yakın sürede tam kapasiteli şarj olabiliyor. 10 saate kadar konuşma ve müzik dinleme imkanı sunan kulaklık, ayrıca 600 saate kadar da bekleme süresi ile fazlasıyla dikkat çekiyor. Tabii ki bu süreler zamanla kullanım ve şarj ediş şeklinize göre düşüş gösterebilir fakat siz siz olun şarjınız tam olarak bitene kadar yine de şarja takmayın.

İlginizi Çekebilir:  FIFA 16'yı tüm detaylarıyla inceliyoruz!

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

Şarj Göstergesi

Çoğu bluetooth ekipmanda olduğu gibi Spigen Legato Arc R72E’de de telefonunuzun sol üst bölümünde eş zamanlı olarak şarj durumunuzu görebiliyorsunuz.

Spigen-Legato-Arc-Neckband-R72E-incelemesi-oyunalsat-7-şarj durumu

İPUCU:

Iphone kullananlar, ana ekranındayken ekranın sol tarafına geçerek de bağlı cihazlarınızın şarj durumuna bakabilirsiniz. Buraya ekleme yapmak için en altta bulunan düzenle butonuna basın ve çıkan menüde PİL kısmını menüde istediğiniz yere yerleştirin.

Kutu İçeriği

Cihazın kutusunun içerisinden çıkanlar;

 • Legato Arc R72E
 • Silikon Kulak Pedleri
 • Micro USB Şarj Kablosu
 • Kullanım Kılavuzu

Ürünün Geliştirilebilecek Özellikleri

Spigen Legato Arc Neckband R72E’yi çok beğenmemize rağmen yine de bazı konularda geliştirmeler yapılabileceğini inanıyoruz.

 • Ses Kaydı Sırasındaki Uyarı Tonu

Whatsapp uygulamasından ses kaydı göndermek istediğinizde yaklaşık 1.5-2 saniye boyunca beklemeniz gerekiyor. Kaydın tamamlanmasının ardından ise “Call ended” yani “Arama bitti” uyarısı veriyor. Aslında arama yapmadığınızı ve küçük bir ses kaydı yaptığınızı varsayarak burada bu uyarının çıkmasının gereksiz olduğunu düşünüyoruz.

 • Özellikleri Açma / Kapama şansı olmaması

Bunlardan bir tanesi cihazın özelliklerinin kapatılıp açılması, örneğin ziyaretçilerimizden Harun Bey‘in bize ilettiği gibi Legato’yu cihazınızdan uzaklaştırınca titreşim ile size uyarı veriyor. Eğer telefona orta uzaklıkta bir yerdeyseniz( WC gibi), bağlantı bir gidip bir geldiği için ürün sürekli boynunuzda titriyor. Bu da haliyle sizi rahatsız ediyor.

Sonuç

Spigen Leagro Arc Neckband R72E kulaklığın liste fiyatı olan 399 TL‘nin bu ürün için biraz fazla olduğunu düşünüyoruz. Fakat bizim aldığımız gibi 200-250 TL bandında bu ürünü bulan herkesin ciddi bir şekilde satın almayı düşünmesi gerektiğine inanıyoruz.

Spigen Legato Arc Neckband-R72E-urun-incelemesi-puanlari-oyunalsat-oyunalsat.net-blog

 

Spigen Legato Arc Neckband R72E Tanıtım Videosu

14 Ocak 2018 / 9 Yorum / Yazan: / Kategori:

Yorumlar

9 Yorum - "Spigen Legato Arc Neckband R72E Bluetooth Kulaklık İncelemesi"

avatar
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kalender Kılıç
Ziyaretçi
Kalender Kılıç

Merhaba,
Süper bir yazı olmuş, çok faydalı oldu ve ürünü satın aldım.

BURHAN ÖÇAL
Ziyaretçi
BURHAN ÖÇAL

Ürünün fiyatını şu an 199TL’ye düşmüş. Sizin önerinize uydum ve ürünü aldım. Fakat ben spor yaparken (herhalde cüssemden) sağa sola kayarak düşüyor yere onun dışında dediklerinize katılıyorum.

Harun BALCI
Ziyaretçi
Harun BALCI

Merhaba!! Sayenizde şarkı değiştirme özelliğini öğrendim. Bir de cihaz, telefondan uzaklaşınca titreşim ile uyarı veriyor. Bu özelliği kapatma imkanım var mıdır? Bilginiz var mı? Çok teşekkürler..

Emre
Ziyaretçi

Merhaba samsung cihaz kullaniyorum ama bu sarj gostergesini bulamadim isime cok yarayabilirdi onu nasil aktif edebilirim

emirhansarica
Ziyaretçi
emirhansarica

samsung lvel u pro yla bunun arasında kaldım sence hangisi ikiside 200 tl