MENÜ

The Last of Us: Part II yeni videosu ile heyecan yarattı

The Last of Us: Part II yeni videosu ile heyecan yarattı

PlayStation’a özel bir oyun olmasına rağmen tüm kesimlerin beğenisini kazanan The Last of Us oyununun devamı The Last of Us: Part II yeni videosu ile heyecanımızı katladı.

Merakla beklenen The Last of Us Part II oyununun yeni videosu yayınlandı. Geçtiğimiz yılın aralık ayında ilk videosu ortaya çıkan oyunun yeni videosu Paris Oyun Haftası’nda paylaşıldı. Serinin ilk oyununda olduğu gibi grafikleriyle izleyenleri yine büyüleyen oyun bizleri tekrar ekran başına kilitleyecekmiş gibi duruyor.

Oyunun ana karakterlerinden Joel ve Ellie’nin yer almadığı fragmanın bir film tadında olduğunu belirtelim. Kaliteli grafikleri ve ışıklandırmasıyla farkını ortaya koyan oyun Uncharted serisiyle gönlümüzde taht kuran Naughty Dog’un imzasını taşıyor. Merakla beklenen The Last of Us: Park II’nin ne zaman satışa sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

The Last of Us Part II çıkış tarihi nedir?

Kısa bir süre önce The Last of Us Part 2’nin müziklerini yapan besteci Gustavo Santaolalla oyunun çıkış tarihiyle ilgili bir ipucu paylaşmıştı. Oyun için fazla heyacanlandığını belirten Santaolalla, lk oyundaki tecrübelerine göre The Last of Us için 2 senelik bir zaman dilimine ihtiyaç var. Eğer gerçekten Santaolalla’nın bu açıklaması doğruysa The Last of Us: Part II, 2019 yılında oyun tutkunlarıyla buluşacak.

İlginizi Çekebilir:  F1 2016’nın çıkış tarihi belli oldu

The Last of Us: Part II yeni videosu

The Last of Us oyunu nedir?

The Last of Us, Naughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku türlerindeki, Sony Computer Entertainmenttarafından yalnızca PlayStation 3 ve PlayStation 4 için yayımlanan video oyunu. 10 Aralık 2011’deki Spike Video Oyunu Ödüllerisırasında duyurusu yapılmış olmakla birlikte dünya çapında 14 Haziran 2013’te, Japonya’da 20 Haziran 2013’te satışa sunulmuştur. PlayStation 4 için düzenlenen ve The Last of Us Remastered adını taşıyan sürüm ise Kuzey Amerika’da 29 Temmuz, Avrupa ve Avustralya’da 30 Temmuz, Birleşik Krallık’ta ise 1 Ağustos 2014 tarihlerinde yayımlanmıştır.

Oyun; tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını, 2033 yılını konu alır. Hastalık sebebiyle medeniyet büyük ölçüde mahvolmuş ve farklı gruplar hâlinde yaşamak zorunda kalan insanlar, hayatta kalabilmek için birbirleri ve hastalıklılara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu post apokaliptik ortamdaki Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen oyun, orta yaşlardaki erkek karakter Joel’un (Troy Baker’ın seslendirmesi ve canlandırması ile), hastalığa karşı bağışıklığı olan genç kız Ellie’yi (Ashley Johnson’ın seslendirmesi ve canlandırması ile) Ateşböcekleri adlı ayrılıkçı bir gruba ulaştırması sırasında ikilinin başından geçenleri konu alır. Oyunun büyük bir kısmında Joel, oyuncular tarafından kontrol edilir ve karşılaşılan çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

İlginizi Çekebilir:  PlayStation oyunları indirime girdi

Kaynak: Vikipedi

İkinci El The Last of Us oyunu ilanları için buraya tıklayabilirsiniz.

Önerilen Yazılar
9 Kasım 2017 / Yazan: / Kategori:

Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Abone ol  
Bildir