Oyunalsat.net Blog
En güncel teknoloji haberleri, oyun haberleri Oyunalsat.net Blog Sayfalarında

Xbox Firmware korsan oyun oynama ne demektir?

0 529

Xbox Firmware korsan oyun oynama ne demektir?

Günden güne pahalılaşan oyun fiyatlarına karşı kullanıcıların ürettiği çözümlerden bir tanesi de Xbox 360’ların DVD-Rom’una yazılım atmaktır. Bu sayede hem cihaz garanti dışı kalmaz hem de korsan oyun oynayabilirsiniz.

Peki nedir bu Xbox 360 FW’nin zararları ve yararları?

Xbox JTag cihazlarda bulunan bir programsal açık metoduyla yapılan, cihazın Xbox 360, Xbox 1, ek paketler, arcade oyunlar içerikleri direk hard disk üzerinden oynatabilmesini sağlayan bir uygulamadır.

JTAG işlemi çok kısıtlı sayıda makineye uygun olduğundan piyasada kolay kolay uygulanmış cihaz xbox 360 firmware, xbox 360 jtag, xbox 360 fw, xbo 360 glitch, xbox 360 hack, xbox, microsoft xbox, xbox hack, xbox firmware, xbox jtag, xbox fw-2bulunmamaktadır.

Reset Glitch Hack (rgh) ise bu işlemin bir chip yardımı ile neredeyse tüm makinelere uygulanabilir hale getirildiği yeni bir yöntemdir.

Hem Slim (trinity,corona) hemde FAT (jasper,zephry,falcon) cihazlar için Reset Glitch işlemlerinizi çeşitli dükkanlardan araştırarak yaptırabilirsiniz.

Avantajları

Çok daha makul fiyata, evinizde internetten indirerek double layer diye adlandırdığımız çift katmanlı DVD disklere oyunu yazabilir ve bir kaç yöntem ile konsolunuzda oynayabilirsiniz. Buna ek olarak Xbox 360 oyun konsollarının kronik sorunu 3K (3 Kırmızı ) probleminin de önüne geçilmektedir. Zira Xbox 360’ların makinenin aşırı ısınmasına bağlı olarak servis dışı kalması ve bu problemin de çözümü için bir yöntem bulunmaması gibi bir durum söz konusu.

Not: Piyasada 3K hatasını çözdüğünü iddia eden firmalar bulunmaktadır fakat forumlardan edinilen bilgilere bakarsak, bu çözümün geçici olduğu ortaya çıkmaktadır.

Dezavantajları

Xbox FW işleminin ardından online oyun oynayamazsınız, ban dalgası adı verilen dönemlerde eğer cihazınız internete bağlı ise büyük ihtimalle Microsoft sizi yakalayacak ve cihazınız bir daha internete bağlanmayacaktır. Cihazınızın garantisi bu işlem sonunda bitmiş olacaktır.

Yasal Uyarı:
Oyunalsat.net olarak oyun konsollarına yaptıracağınız firmware, jtag vb. 3. parti kişiler tarafından yapılacak işlemleri önermemekteyiz. Bu işlemler oyun piyasasını olumsuz etkilemekte ve oyun / konsol yapımında emeği geçen herkesin hakkını göz ardı etmek anlamı taşımaktadır.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi